Zaznacz stronę

Domki letniskowe
Dębki

 

Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi i wszystkich,
którzy cenią sobie kameralną atmosferę ciszę i spokój

Lokalne atrakcje

Drewniana kaplica Księży Zmartwychwstańców

Drewniana kaplica Księży Zmartwychwstańców

Wzniesiona w latach 1934-35, której architektura nawiązuje do tradycyjnych wzorców kaszubskich. Kaplicę zaprojektował Teodor Piliński, artysta wywodzący się z kaszubskiej wsi Wiele. W skromnym wnętrzu do wystroju konsekwentnie użyto drewna, m.in. w rzeźbionej drodze krzyżowej czy płaskorzeźbie przedstawiającej Matkę Boską Morską.

Rezerwat Piaśnickie Łąki

Rezerwat Piaśnickie Łąki

(pow. 56,2 ha. Jeden z najciekawszych pod względem florystycznym na Pomorzu. Teren rezerwatu porastają zarośla woskownicy europejskiej, pojawiają się również: paproć, długosz królewski, brzoza niska, wrzosiec bagienny, a także kosaćce, storczyki i mieczyki. Po wschodniej stronie miejscowości powstał rezerwat „Widowo”, obejmujący ochroną fragment wybrzeża morskiego z zespołem form wydmowych).

Pas nadmorskiego boru

Pas nadmorskiego boru

Wchodzi w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Wśród sosnowych drzew można powędrować do leżącej na zachodzie Białogóry (9 km) czy położonej na wschodzie Karwi (9 km). To miejsce jest idealne dla osób, które chcą spędzić czas na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej przyrody. W borze można zrobić spacer, przebiec się, a nawet zorganizować piknik. Oprócz tego, w borze znajdują się liczne ścieżki rowerowe, które umożliwiają zwiedzanie okolicy na dwóch kółkach.

Zamek w Krokowej

Zamek — Krokowa

Zlokalizowany w jednym z najciekawszych miejsc na terenie północnych Kaszub w malowniczej okolicy Puszczy Darżlubskiej, w bezpośredniej bliskości plaż w Dębkach i Karwi, otoczony fosą i parkiem.

– neogotycki kościół św. Katarzyny,
– mini muzeum polsko-niemieckie,
– agromuzeum — pokazywana jest w nim wystawa sprzętu rolniczego.

Diabelski Kamień - Odargowo

Diabelski Kamień — Odargowo

Kilometr na północny wschód od wioski można podziwiać ogromny — liczący 20 m obwodu — głaz, zwany Diabelskim lub Pogańskim. Kamień, zwany kiedyś Stojącym, pojawił się w już dokumencie Mściwoja, użyty jako znak graniczny dla posiadłości klasztornych.

Zamkowa Góra - Lubkowo

Zamkowa Góra — Lubkowo

2 km na południe od Lubkowo znajduje się owiana legendami Zamkowa Góra (95 m). W średniowieczu miał tu stać zamek, otoczony wałami i fosami, z którego wiodły podziemne korytarze. Rzeczywiście natrafiono tu na ślady osady.

Zamek w Krokowej

Rezerwat przyrody — Białogóra

Pow. 211,07 ha. Chroni fragmenty nadmorskiego lasu bagiennego oraz boru bażynowego. Lasy otaczają rozległe obniżenia terenu za wydmami. Na kwaśnym podłożu występuje wiele rzadkich gatunków roślin typowych dla flory atlantyckiej: woskownica europejska, wrzosiec bagienny, brzeżyca jednokwiatowa, sit sztywny, wełnianeczka darniowa oraz trzy gatunki rosiczki. Rezerwat jest jednym z dwóch miejsc w Polsce, gdzie rośnie trawa ponikło wielołodygowe, bardzo rzadką trawą jest także przygieika brunatna.

Zabytki, rezerwat florystyczny - Żarnowiec

Zabytki, rezerwat florystyczny — Żarnowiec

Do zabytków Żarnowca zaliczyć można: kościół Zwiastowania NMP (XIV-XV, XVII w., remontowany w XIX i XX w.) z bogatym skarbcem, w którym znajduje się cenny zespół haftów liturgicznych (XVII-XVIII w.), liczne rzeźby, przedmioty liturgiczne i rękopisy (XV, XVII, XVIII w.), klasztor (XIV-XV w.), tzw. opactwo — Dom Kamienny (1409), pozostałości muru klasztornego (XVI w.). W pobliżu Żarnowca znajduje się rezerwat „Zielone” o powierzchni 16 ha, utworzony 1983 roku.

Grota mechowska - Mechowo

Grota mechowska — Mechowo

Najmniejsza podziemna trasa turystyczna w Polsce, za to jedyna tego typu jaskinia na całym Niżu Europejskim, powstała w okresie najmłodszego zlodowacenia.

DOMKI LETNISKOWE DĘBKI

515 874 385 Grzegorz

510 073 007 Monika

biuro@domkiletniskowe-dębki.pl

Dębki ul. Zakonna 7w

GPS N: 54° 49' 35" E: 18° 4' 42"

14 + 8 =